Jesensko strokovno srečanje Perspektive drugačnosti, ki smo ga organizirale delavke Medicinske rehabilitacije (oddelek Zdravstvene enote CIRIUS Kamnik), je potekalo v CIRIUS Kamnik v petek, 20. 10. 2023. Udeležilo se ga je 160 strokovnih delavcev iz sorodnih zavodov iz vse Slovenije. Pripravile smo zanimiva strokovna predavanja iz vseh najpomembnejših področij našega dela ter povabili razstavljavce, s katerimi zgledno sodelujemo. Posneli smo kratek film z naslovom Meldin dan, v katerem smo prikazali, kako zmoremo podpreti otroke in mladostnike pri različnih dejavnostih – gibanju, šolskem delu, interesnih dejavnosti itd. Večina udeležencev se je udeležila tudi ogleda zavoda. Taka srečanja so zelo pomembna in potrebna za vse, ki delamo z otroki in mladostniki z motnjami v razvoju, da se srečamo in si podelimo svoje znanje in izkušnje.