Terme Snovik – Kamnik, d. o. o. so že 16. leto zapovrstjo razpisale natečaj za naj pesem Term Snovik, in sicer v otroški in odrasli kategoriji. Letošnja tema je bila naslovljena »Od vizije do uresničitve« in je bila precej težka, a Ditka Kobol, prof. slov. in zgod., učiteljica slovenščine v CIRIUS Kamnik, je kljub temu spodbudila učence k sodelovanju. Nastalo je osem pesmi, ki jih je posredovala termam, kjer so na Prešernov dan, 8. 2. 2024, razglasili nagrajence.

V otroški kategoriji (do 15 let) sta prvo in drugo mesto osvojili učenki 9. EIS CIRIUS Kamnik, in sicer je priznanje za prvo mesto prejela Elina Hasanbegović, drugouvrščena pa je bila Scarlett Oven. Elina je prejela tudi posebno nagrado, in sicer darilni bon za plavalni športni dan v Termah Snovik za ves razred.

Učiteljica Ditka Kobol je v torek, 13. 2. 2024, udeležencem podelila avtorske knjižne nagrade in priznanja nagrajenkama natečaja.

Vsem sodelujočim učencem in mentorici iskreno čestitamo!